Opcje przeglądania
Nowość
Promocja

Kreatywne, sensoryczne, rozwijające samodzielność dziecka zabawki to sposób Montessori na doskonałą zabawę i wartościowe spędzanie czasu.

Nasz sklep oferuje starannie wyselekcjonowane zabawki Montessori dla dzieci w różnym wieku. Mamy drewniane układanki dla najmłodszych, jak również zestawy DIY dla nieco starszych pociech. Szeroka kolekcja produktów zapewnia możliwość odkrywania i rozwijania uzdolnień u dzieci na różnym etapie wzrostu i o różnych zainteresowaniach. Sprawdź, co przygotowaliśmy, by zapewnić odpowiednie narzędzia do rozwoju Twojego malucha.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Czym są zabawki Montessori?

Pedagogika Montessori - zgodnie z założeniami jej autorki Marii Montessori - polega na kształtowaniu w dziecku samodzielności poprzez stwarzanie możliwości odpowiednich dla momentu rozwoju, w jakim znajduje się dziecko. Zabawki Montessori mają wspierać taki system pedagogiczny.

Gry, układanki czy klocki Montessori są zazwyczaj dosyć proste, często wykonane z naturalnych surowców. Nie ma w nich elementów silnie oddziałujących na dziecko, np. efektów dźwiękowych czy świetlnych, dają także możliwość tworzenia rozmaitych scenariuszy. Zwykle nie mają jednego schematu działania. Przez to dziecko stymuluje swój umysł i podąża za własnymi pomysłami.

Zabawki dla dzieci Montessori - nasza oferta

W asortymencie naszego sklepu internetowego znajdują się starannie wybrane zabawki sensoryczne zgodne z metodą Montessori. Te kreatywne zestawy zapewniają rozwój przez zabawę.

Wybraliśmy produkty odpowiednie, zarówno dla najmłodszych pociech, jak i tych większych. Mamy, m.in.:

  • klocki,
  • puzzle,
  • układanki,
  • zestawy DIY,
  • roboty.

Większość asortymentu przypadnie do gustu, tak dziewczynkom, jak i chłopcom, więc nasza strona jest kopalnią wartościowych prezentów na każdą okazję.

Zabawki sensoryczne Montessori - zalety

Wszystkie produkty dostępne w naszym sklepie są bezpieczne dla dzieci i mają wszelkie wymagane certyfikaty. Oznacza to, że możesz je bez obaw powierzyć dziecku. Metoda Montessori zyskała wielu zwolenników na całym świecie, jak również zabawki, które są nią inspirowane. Oto dlaczego warto dawać tego rodzaju zabawki dzieciom:

  1. Zapewniają wielopłaszczyznowy rozwój sensoryczny - są zaprojektowane tak, aby stymulować zmysły dziecka, takie jak dotyk, wzrok, słuch, węch czy smak.
  2. Wspierają rozwój mózgu - zabawka angażuje różne obszary mózgu dziecka, co pomaga w rozwijaniu koordynacji ruchowej, koncentracji, pamięci i umiejętności poznawczych.
  3. Wspomagają rozwój emocjonalny - dziecko w zabawie odkrywa i wyraża swoje emocje. Uczy się również nowych tekstur, kształtów i dźwięków oraz reakcji na nie.
  4. Zachęcają do samodzielności - zabawki te nie zawierają z góry określonych scenariuszy. Dziecko może decydować o sposobie zabawy, a odkrywając konsekwencje wyborów, uczy się podejmowania określonych decyzji.
  5. Są trwałe i często ekologiczne. Zabawki Montessori są zazwyczaj wykonane z naturalnych i trwałych materiałów. Oznacza to, że są odporne na zniszczenie. Takie zabawki mogą służyć wielu grupom przedszkolaków lub młodszemu rodzeństwu.

Gdzie kupić zabawki Montessori? nelastoys.pl

Oferujemy szeroki wybór wartościowych zabawek, które idealnie nadają się na wartościowy upominek dla dzieci. Ponieważ mamy dużą wiedzę na temat oferowanego asortymentu, jesteśmy w stanie fachowo doradzić konkretny produkt do potrzeb danego dziecka.

Zapewniamy dostępność zabawek oraz szybką realizację zamówień.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl